Grand Car inny niż poprzednie

W dniu 25 marca br. odbyła się druga runda Autoracing.pl RSPS, 3 Grand Car Trophy, organizatorem był Walim Rajdowy, który po raz kolejny stanął na wysokości zadania i przygotował super zawody. W tym roku zawodnicy do dyspozycji mieli jeden odcinek przejeżdżany trzykrotnie. Odcinek który jak co roku gości na Grand Car, czyli fragment kultowego odcinka wokół jeziora bystrzyckiego, który tym razem został odwrócony ( w takiej opcji jechany był tylko raz w 2013 roku) i wydłużony do 4 km. Trasa techniczna i zarazem szybka, nie wybaczająca błędów, z jednej strony ściana ze skał a z drugiej bariery i jezioro:). Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pogoda też się odwróciła ponieważ do tej pory ta impreza kojarzona była deszczem i mokra trasą a tu pięknie słoneczko świeciło.

Do rajdu zgłosiły się dwie załogi JA-RO Rally Team, Jaro/Mały w BMW oraz Romel/Galu w świeżo odbudowanym zadku Fieściny :). W piątek odbyło się zapoznanie z trasą, a w sobotę, tak w sobotę:), a nie jak przeważnie w niedzielę, prawdziwe ściganie. W sobotę, skoro świt chłopaki pojawili się w Jugowicach na byłej stacji PKP, gdzie zlokalizowane było biuro zawodów i park serwisowy. Po odebraniu dokumentów i oklejeniu się numerami, auta przeszły BK, oczywiście pozytywnie. Numer 14 otrzymała Bemka, a numer 52- Fiesta.

Chłopaki z Fiesty,  po przygodach w Lądku, zaczęli mocno zachowawczo, plan zakładał odczarowanie poprzedniego rajdu, a tym samym dojechanie do mety. Z pętli na pętle poprawiali czasy i oficjalnie ukończyli na doskonałym 6 miejscu w mocno obsadzonej klasie 4. Plan wykonany :)

Jaro/Mały w BMW pierwszą pętle pojechali też trochę zachowawczo, ale wygrywają klasę o około 2sek. Na drugiej Jarek już się obudził, kolejny odcinek wygrany, przewaga wzrosła o kolejne 7 sek. Trzecia pętla to już tylko formalność, kolejna wygrana w klasie i 2 miejsce w generalce. Oficjalnie wygrywają klasę RWD Open z przewagą 15 sek, a w generalce plasują się na 3 miejscu.

Serdecznie gratulujemy :)

Tutaj można zapoznać się z wynikami

Teraz dłuższa przerwa, na kolejny rajd musimy poczekać aż do połowy maja, 13-14.05 chłopaki pojawią się tym razem w Bielawie na 2 rundzie Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej. Maj będzie pracowity, ponieważ dwa tygodnie później odbędzie się 3 runda Autoracing.pl RSPS, Walimskie Lato, już teraz zapraszamy do kibicowania. O szczegółach będzie informować na bieżąco :)

fot. Łukasz Żbik, Marcin Czyżewski

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież