Rościszów po raz pierwszy:)

 

17 września w Rościszowie odbył się 1 Wyścig Górski FREZOWANIE.Pro, pierwsza impreza wzorowana na Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski (GSMP) zorganizowana przez Bielawską Grupę Motosport. W zawodach brali udział tylko kierowcy, samochody uczestniczące nie musiały być dopuszczone do ruchu drogowego, mogły być bez lamp, zderzaków, typowe wyścigowe wydmuszki, nie mniej jednak jak zawsze najważniejsze było bezpieczeństwo, czyli klatka, fotele, pasy itd. Do pokonania był słynny odcinek znany z wcześniejszych rund GSMP, a tym samym fragment odcinka z Rajdowych Mistrzostw Polski „Rościszów-Walim” o długości 3,5km, pierwszy raz użyty w „amatorskiej” imprezie.

Rano wizyta w biurze rajdu, zlokalizowanym na masce BMW Szymona :), BK i odprawa. Jaro otrzymał numer 62 i w klasie miał jeszcze 4 konkurentów. Pogoda cały czas była niepewna, od tygodnia prognozowano opady, a nad górami wisiały ciemne chmury. Chmury, deszcz, czy sucho Jaro i tak do dyspozycji miał komplet miękkiego slika, lekko podrasowanego i nic poza tym… więc o kombinacjach i dopasowywaniu się do warunków drogowych nie było mowy.

W planie było w sumie 5 podjazdów, pierwszy treningowo-zapoznawczy i kolejne 4 już typowo wyścigowe. Już na zapoznawczym okazuje się, że szpera w Bemce nie do końca działa jak powinna, ponieważ na nawrotach smaliło odciążone koło napędowe, szczególnie na prawych zakrętach…- ciekawe dlaczego?:). Na szczęście nie przeszkodziło to w dobrej jeździe, pogoda również dała rady ze swą przychylnością co do suchości. W wyniku powyższego, wszystkie podjazdy wyścigowe poszły na konto Jaro, tym samym zdecydowanie wygrał klasę RWD z przewagą ponad 36sek. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie 6 miejsce.

Tutaj znajdziecie wyniki:)

Wyścig był nowością, dlatego też nie jest liczony do żadnej ze znanych nam klasyfikacji, był za to dobrym treningiem przed zbliżającą się dużymi krokami „Walimską Jesienią”, która już niebawem bo 1 października odbędzie się w Walimiu. Organizatorzy i tutaj przygotowali całkowicie nowy odcinek, więc zapowiada się ciekawie. Zapraszamy do kibicowania.

 

fot. Marcin Jagiellicz


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież