Tym razem wyścig górski...

Jaro treningowo pojawił się na jednej z rund wyścigów górskich organizowanych przez BGM Sport…

BSK Tech Wyścig Górski Jodlownik

Na początku lipca odbył się  BKS Tech Wyścig Górski, druga z trzech rund organizowanych przez BGM Bielawa na 3 znanych z rajdów przełęczach, Kamionki, Jodłownik, Rościszów. Zawody wzorowane na GSMP (Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski) jedna trasa, 5 podjazdów, samochody nie muszą być dopuszczone do ruchu drogowego i startuje tylko kierowca.

Druga rudna zorganizowana na słynnym Jodłowniku odbyła się 8 lipca, pogoda dopisała i nie zapowiadało się żeby miało coś się zmienić. Nasz Team reprezentował tylko Jaro w BMW, który otrzymał 52 numer startowy. Po odebraniu dokumentów i pozytywnie odbytym badaniu kontrolnym, załogi ustawiły się do pierwszego podjazdu treningowego.

Jaro wygrał podjazd treningowy, ale nie był on wliczany do ogólnej klasyfikacji. Podczas podjazdów wyścigowych zaczęła się ostra walka z kierowcą innej czerwonej bemki. Pierwszy podjazd wygrał Jaro z przewagą 3,8 sek, drugi kolega Schmidt o 2,2 sek, trzeci znowu Jaro ale już tylko o 0,2sek. Po 3 przejazdach wyścigowych Jaro miał przewagę tylko 1,9 sek. Pomimo odchudzania bemki w trakcie wyścigu, bo siebie w tak szybkim tempie nie dałby rady ;), poprzez wyrzucania zbędnych elementów, czasy poszczególnych przejazdów nie różniły się znacznie. Ostatni przejazd, o 3,7 sek. wygrał Schmidt i tym samym został zwycięzcą klasy RWD z przewagą 1,8 sek. Oficjalnie Jaro zajął 2 miejsce w klasie RWD i 3 w generalce.