2018 za nami...

Podsumowanie sezonu 2018

Jak co roku o tej porze przychodzi czas na podsumowanie zmagań naszych załóg w mijającym sezonie 2018, dla jednych bardziej udany, dla innych mniej, ale obyło się bez większych strat materialnych.

Załoga Roman Romelczyk/Grzegorz Galiczyński jeżdżąca Fordem Fiestą wystartowała w pięciu rajdach. Sezon rozpoczęli od dwóch wygranych w RSPS (Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów), Walimskiej Zimówce i Walimskiej Wiośnie. Radkowski Trakt (1 runda Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej) zaczął się pechowo od awarii półosi na prologu, a w drugi dzień zaczęło się ostre odrabianie strat. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, ukończyli rajd na 2 miejscu ze stratą 4,5 sek. do zwycięzców klasy. Później przyszły kolejne dwie rundy RSPS, Walimskie Lato kończą na 3 miejscu, Walimską Jesień wygrywają i po raz drugi zostają mistrzami w klasie 4. Niestety z przyczyn osobistych nie wystartowali w drugiej i ostatniej rundzie RPZZ i sezon zakończyli na 4 miejscu w końcowej klasyfikacji klasy 4.

Walimska Jesień – 1 miejsce w klasie 4 i 4 w generalce

Walimskie Lato – 3 miejsce w klasie 4

Radkowski Trakt – 2 miejsce w klasie 4 i 13 w generalce

Walimska Wiosna – 1 miejsce w klasie 4 i 6 w generalce

6 Walimska Zimówka – 1 miejsce w klasie 4 i 14 w generalce

——————————————————————————————————————————————-Druga nasza etatowa załoga, Jarosław Niedźwiecki/Mirosław Jakubowski startująca BMW, wystartowali w sumie w 8 rajdach, dwóch nie ukończyli. Zaczęli od wygraniej w Walimskiej Zimówce, kolejna runda RSPS, Walimska Wiosna zakończyła się już na pierwszym odcinku, po uderzeniu w przepust uszkodzeniu uległo zawieszenie i chłopaki musieli przedwcześnie zakończyć rajd. Następnie udali się do Radkowa na 1 rundę RPZZ, którą wygrali. 3 runda RSPS, Walimskie Lato również wygrali i i w ogólnej klasyfikacji wskoczyli na 2 miejsce ze stratą 1 punktu do prowadzących. Na początku lipca, z uwagi na specyfikę imprezy, sam Jaro wystartował treningowo w BSK Tech Wyścig Górski, po zaciętej walce zajął 2 miejsce w klasie RWD. Sierpień to już tradycyjnie Rajd Strzelca, nasz podwórkowy rajd, który po kilku błędach i 15 sek. kar, chłopaki zakończyli na 2 miejscu w klasie i generalce, ze stratą około 12 sek. do zwycięzców. Finałowa runda RSPS, Walimska Jesień, zaczęła się od wygranej pierwszego dnia rajdu. Niestety drugi dzień zaczął się pechowo, najpierw zgasło auto, a później otworzyła się maska. Strata 18 min, była nie odrobienia i wycofali się z dalszej jazdy, tym samym zajęli 3 miejsce w klasyfikacji klasy RWD. Ostatnia runda RPZZ, 3 Rajd Wikinga, wygrywają i po raz drugi zdobywają tytuł mistrza.