Podsumowanie sezonu 2019

W tym roku mogliśmy oglądać zmagania tylko dwóch załóg JA-RO Rally Team. Plan zakładał start tylko w 4 rundach jednego pucharu MSP Rally Trophy, który połączył dwóch organizatorów Walim Rajdowy oraz Bielawska Grupa Motosport. A rajdami tymi były:

Walimska Zimówka, Walimska Wiosna, Walimska Jesień, oraz BSK Tech 4 Rajd Wikinga.

Najczęściej widywaną załogą w tym roku byli Jarosław Niedźwiecki/Mirosław Jakubowski w swoim BMW. Wystartowali we wszystkich 4 rundach. W pierwszych dwóch rundach, ze względu na warunki oraz dobór opon, chłopaki byli drudzy i w połowie sezonu zajmowali drugie miejsce w klasyfikacji sezonu. Druga połowa sezonu zaczęła się od mocnego uderzenia, Walimską Jesień wygrali w klasie RWD oraz w generalce, wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu z przewagą tylko 2 punktów, a do końca pozostał jeden rajd który nie musieli wygrać, ale utrzymać za sobą głównych rywali Michała Zawadzkiego/Filipa Bądkowskiego. Tak też się stało, Jaro/Mały wygrali Rajd Wikinga i tym samym zdobyli tytuł mistrza MSP Rally Trophy 2019.

Romel-Motorsport

Drugą załogą JA-RO Rally Team, która startowała w pucharze MSP Rally Trophy, była załoga Forda Fiesty, Roman Romelczyk/Grzegorz Galiczyński. Chłopaki wystartowali tylko w 3 rundach. Walimska Zimówkę ukończyli na 3 miejscu w klasie, Walimską Wiosnę musieli odpuścić z powodów osobistych. W połowie sezonu plasowali się na 4 miejscu w klasyfikacji sezonu i była jeszcze szansa na wbicie się na podium ;). Walimska Jesień to walka do ostatniego odcinka i wygranie klasy 3. Rajd Wikinga przyniósł 2 miejsce w klasie, a że w klasyfikacji sezonu na pierwszym miejscu znalazły się dwie załogi, tym samym chłopaki wywalczyli tytuł wicemistrza MSP Rally Trophy 2019.