Rozpoczęcie sezonu 2017

22.01.2017 odbyła się pierwsza runda Autoracing.pl RSPS 2017 (Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów), czyli popularna Walimska Zimówka, to już piąta edycja, która po raz kolejny była nie tylko z nazwy zimowa :). Organizatorem rajdu był Walim Rajdowy, który jak zawsze przygotował super imprezę.

W zawodach zobaczyliśmy nasze dwie etatowe załogi, Romelczyk/Galiczyński w Fordzie Fiesta z numerem 55, oraz Niedźwiecki/Jakubowski w BMW z numerem 22. Ostatnia z załóg, Siermiński/Siermiński , nie wystartowała w zawodach, musiała się wycofać w ostatniej chwili z powodu awarii silnika.

Warunki na trasie przypominały słynny „Rajd Monte Carlo”, czyli było wszystko czego można się spodziewać w zimowych warunkach, śnieg, lód, błoto pośniegowe, mokra i częściowo przeschnięta nawierzchnia na 3km trasy to nie lada wyzwanie. A też kibice rządni wrażeń, na jednym z zakrętów wysypali całe mnóstwo śniegu aby dodatkowo uatrakcyjnić przejazdy… :)

Na szczęście nasze załogi pojechały bez większych przygód co przełożyło się oczywiście na ostateczny wynik. Załoga Niedźwiecki/Jakubowski w BMW wygrywają klasę RWD Open, zaś załoga Romelczyk/Galiczyński w Fordzie Fiesta zajmują doskonałe 3 miejsce w klasie 4.

Kolejną imprezą w której zobaczymy nasze załogi będzie 2 Zimowy Rajd Zdrojowy, 1 runda Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej, jest to pewna nowość w naszym Team-ie, ponieważ są to nowe odcinki, a całkowita ich długość wynosić będzie 42km. Zapraszamy 25-26.02 do Lądka Zdrój.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami :)

fot. Paweł Wawrzyn

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież