Rajdowe Lato

Jeszcze nie opadły emocje po 1 Rajdzie Gór Sowich, a już 27-28 maja masz team pojawił się w Walimiu na 3 rundzie Autoracing.pl Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów pod nazwą „Rajdowe Lato z OW Rzeczka”. Organizator „Walim Rajdowy”, po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zorganizował super dwudniowa imprezę. W sobotę załogi miały do pokonania odcinek „Michałkowa-Walim”, który znany był z zeszłego roku, natomiast w drugi dzień, niespodzianka, odcinek z „Walimskiej Zimówki” ale w odwróconej konfiguracji, czyli atak w dół:).

Do rajdu zgłosiły się wszystkie 3 załogi JA-RO Rally Team, z numerem 7 Niedźwiecki/Jakubowski w BMW, z numerem 23 po dłuższej przerwie pojawiła się załoga Siermiński/Siermiński-Peugeot 206, a numer 39 otrzymała załoga Romelczyk/Galiczyński-Ford Fiesta.

Pogoda tym razem zapowiadała się bardziej przyjazna, niż miało to miejsce dwa tygodnie temu podczas Rajdu Gór Sowich, w końcu miało nie padać :). W sobotę rano odbiór administracyjny, BK i zapoznanie, a o 15 start do odcinka „Michałkowa-Walim”.

Pierwsza pętla zaczyna się od mocnego uderzenia załogi Niedźwiecki/Jakubowski, która pierwszy raz wygrywa odcinek w klasyfikacji generalnej. Na drugim odcinku mają dużo szczęścia, tuż przed samą metą omal nie kończą na drzewie, zabrakło 20-30cm. Mały mógł policzyć korniki, wydawało się jakby zatrzymał się czas. Odcinek kończą na 3 miejscu w generalce. Trzeci przejazd już spokojniej, po raz kolejny ich łupem padła generalka. Pierwszy dzień kończą na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej z przewagą 3 sek, a w klasie RWD prowadzą z przewagą 11sek.

Dość pechowo kończy rajd załoga Peugeota 206, już podczas pierwszego odcinka zbyt odważnie pojechali i na jednym z zakrętów wypadają z trasy, przy czym uszkadzają zawieszenie. O dalszej jeździe nie ma mowy, na szczęście chłopakom nic się nie stało.

Załoga Romelczyk/Galiczyński wszystkie 3 odcinki pierwszego dnia przejeżdżają, bez większych przygód,  na 2 miejscu w klasie 4 i na koniec dnia mają około 5 sek straty do pierwszego miejsca, w generalce 12 miejsce.

Drugi dzień również przywitał piękną, słoneczną pogodą. Do pokonania 3 razy odcinek Przeł.Walimska-Walim, zapowiada się szybko i niebezpiecznie z uwagi na drobne kamyczki pozostałe po łataniu dziur.

Na pierwszym odcinku załoga Jaro/Mały melduje się na 2 miejscu w generalce ze stratą 0,56sek do Audi quattro, w klasie RWD zwiększają przewagę o kolejne 8 sek . Drugi przejazd i trzeci przejazd wygrywają w generalce i zwiększają przewagę do 8 sek, a w klasie RWD przewaga wzrosła do 49sek.

Załoga Romelczyk/Galiczyński pierwszy przejazd zaczynają od wygranej w klasie, odrobili około 4sek i zaczęli zbliżać się do głównego rywala. Drugi przejazd i kolejna wygrana, tym razem o zaledwie 0,1 sek. Ostatni odcinek miał wyłonić  zwycięzcę, niestety konkurencja nie poddała się i dołożyli naszym 1 sek. I takim sposobem do zwycięstwa zabrakło chłopakom zaledwie 2 sek.

Oficjalnie Załoga Romel/Galu zajmują 2 miejsce w klasie 4 oraz 10 w generalce, natomiast chłopaki z BMW pierwszy raz wygrywają klasyfikację generalną i klasę RWD. W klasyfikacji kierowców Autoracing.pl RSPS 2017 Romel prowadzi w klasie 4 czterema punktami, a Jaro w klasie RWD 8 punktami. To dopiero pierwsza połowa sezonu, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć. O kolejny rajdach będzie informować na bieżąco:)

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami :)


Fot. Paweł Wawrzyn, Bartek Urban

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież