Podsumowanie sezonu 2018

Jak co roku o tej porze przychodzi czas na podsumowanie zmagań naszych załóg w mijającym sezonie 2018, dla jednych bardziej udany, dla innych mniej, ale obyło się bez większych strat materialnych.


Załoga Roman Romelczyk/Grzegorz Galiczyński jeżdżąca Fordem Fiestą wystartowała w pięciu rajdach. Sezon rozpoczęli od dwóch wygranych w RSPS (Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów), Walimskiej Zimówce i Walimskiej Wiośnie. Radkowski Trakt (1 runda Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej) zaczął się pechowo od awarii półosi na prologu, a w drugi dzień zaczęło się ostre odrabianie strat. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, ukończyli rajd na 2 miejscu ze stratą 4,5 sek. do zwycięzców klasy. Później przyszły kolejne dwie rundy RSPS, Walimskie Lato kończą na 3 miejscu, Walimską Jesień wygrywają i po raz drugi zostają mistrzami w klasie 4. Niestety z przyczyn osobistych nie wystartowali w drugiej i ostatniej rundzie RPZZ i sezon zakończyli na 4 miejscu w końcowej klasyfikacji klasy 4.


Walimska Jesień - 1 miejsce w klasie 4 i 4 w generalce

Walimskie Lato - 3 miejsce w klasie 4

Radkowski Trakt - 2 miejsce w klasie 4 i 13 w generalce

Walimska Wiosna - 1 miejsce w klasie 4 i 6 w generalce

6 Walimska Zimówka - 1 miejsce w klasie 4 i 14 w generalce


Podziękowania dla sponsorów i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli.... w szczególności :

Bosch Auto Service Statkiewicz

TOM-CAR Sklep Motoryzacyjny

.

Duże podziękowania również należą się Grzegorzowi Galiczyńskiemu - etatowemu szwagro-pilotowi :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Druga nasza etatowa załoga, Jarosław Niedźwiecki/Mirosław Jakubowski startująca BMW, wystartowali w sumie w 8 rajdach, dwóch nie ukończyli. Zaczęli od wygraniej w Walimskiej Zimówce, kolejna runda RSPS, Walimska Wiosna zakończyła się już na pierwszym odcinku, po uderzeniu w przepust uszkodzeniu uległo zawieszenie i chłopaki musieli przedwcześnie zakończyć rajd. Następnie udali się do Radkowa na 1 rundę RPZZ, którą wygrali. 3 runda RSPS, Walimskie Lato również wygrali i i w ogólnej klasyfikacji wskoczyli na 2 miejsce ze stratą 1 punktu do prowadzących. Na początku lipca, z uwagi na specyfikę imprezy, sam Jaro wystartował treningowo w BSK Tech Wyścig Górski, po zaciętej walce zajął 2 miejsce w klasie RWD. Sierpień to już tradycyjnie Rajd Strzelca, nasz podwórkowy rajd, który po kilku błędach i 15 sek. kar, chłopaki zakończyli na 2 miejscu w klasie i generalce, ze stratą około 12 sek. do zwycięzców. Finałowa runda RSPS, Walimska Jesień, zaczęła się od wygranej pierwszego dnia rajdu. Niestety drugi dzień zaczął się pechowo, najpierw zgasło auto, a później otworzyła się maska. Strata 18 min, była nie odrobienia i wycofali się z dalszej jazdy, tym samym zajęli 3 miejsce w klasyfikacji klasy RWD. Ostatnia runda RPZZ, 3 Rajd Wikinga, wygrywają i po raz drugi zdobywają tytuł mistrza.


3 Rajd Wikinga - 1 miejsce w klasie RWD i 5 w generalce

4 Rajd Strzelca - 2 miejsce w klasie V i 2 w generalce

BSK Tech Jodłownik - 2 miejsce w klasie RWD i 3 w generalce

Walimskie Lato - 1 miejsce w klasie RWD Open i 2 w generalce

Radkowski Trakt - 1 miejsce w klasie RWD Open i 6 w generalce

6 Walimska Zimówka - 1 miejsce w klasie RWD Open i 27 w generalce


Podziękowania dla naszych sponsorów:

P.H.U. DUO S.c. Materiały Samoprzylepne

Stacja Paliw Zbyszko Przeworno

Gmina Strzelin

Global Gastro

Sieklucki GS Sport

Diagnostic-Car

Osobowe i Rajdowe

Nicoart – Kompleksowa Reklama

TOM-CAR Sklep Motoryzacyjny

Romel-Motorsport

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ostatnia z naszych załóg, Krzysztof Siermiński/Tomasz Siermiński-Peugeot 206, wystartowała tylko w Rajdzie Strzelca, w którym zajęli 8 miejsce w klasie 4. mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy częściej widywać szarego Peugeota na odcinkach.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziękujemy naszym rodzinom i kibicom za wsparcie i doping w mijającym sezonie i liczymy na więcej w kolejnym, poniżej przedstawiamy wstępny kalendarz startów w 2019 roku, trochę skromniejszy jak dotychczas, będzie to nowy cykl utworzony przez dwóch organizatorów, Walim Rajdowy i Bielawską Grupę Motorpsort:

 

19-20 stycznia - Walimska Zimówka

23-24 marca - Radkowski Trakt

5-6 października Walimska Jesień

9-10 listopada Rajd Wikinga


Dodatkowo planujemy się pojawić na jednej z rund Tarmac Masters, której? Jeszcze nie wiemy, ale na pewno poinformujemy Was.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i funpage JA-RO Rally Team na Facebooku.


Komentarze  

 
+1 #1 Michał O. 2019-01-14 13:25
Moje gratulacje za wyniki w 2018. Życzę wam powodzenia w nowym sezonie.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież